Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-02-04

„Litgrid” kviečia rangovus bendradarbiauti atnaujinant tipines sutartis

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ peržiūri ir atnaujina tipinės projektavimo ir statybos darbų sutarties sąlygas. Taip siekiama užtikrinti sklandesnį bendradarbiavimą su rangovais, ilgalaikę infrastruktūros projektų kokybę bei jų įgyvendinimą laiku.
 
„Litgrid“ valdo šalies aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą. Visus šio tinklo statybų ir rekonstrukcijų darbus atlieka „Litgrid“ rangovai. Kasmet „Litgrid“ pasirašo mažiausiai 30 tokių rangos sutarčių su viešųjų pirkimų konkursus laimėjusiomis įmonėmis.
„Per pastaruosius kelerius metus „Litgrid“ įgyvendino itin sudėtingus tarptautinių elektros jungčių projektus, tuo pat metu rekonstruodama esamą tinklą. Projektų intensyvumas ir sudėtingumas leido visapusiškai įvertinti projektų valdymo procesą ir numatyti reikiamus pakeitimus, kurie užtikrintų ilgalaikį infrastruktūros projektų patikimumą ir kokybę“, - sako „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.
 
Atnaujinant tipines rangos sutartis siekiama aiškiau apibrėžti tiek „Litgrid“, tiek rangos darbus atliekančių įmonių įsipareigojimus. Naujos sutarties sąlygos bus taikomos visiems bendrovės statybos darbams, įskaitant naujos statybos, rekonstrukcijos, remonto darbus ir „poraktinius“ projektus. Tipinės sutarties projekte numatoma, kad darbų grafikas, pagal kurį vykdomi visi statybos darbai, privalo būti parengtas per 20 dienų nuo sutarties pasirašymo, o visą statybos darbų laiką objekte privalo būti darbų vadovas. Taip siekiama užtikrinti, kad statybos aikštelėje laikomasi visų saugos ir kokybės reikalavimų. Projekte taip pat įtvirtinti netesybų atvejai, skaičiavimo tvarka bei ir sutarties nutraukimo sąlygos, aiškiai apibrėžiamos atliktų darbų aktų sudarymo sąlygos, kainos ir apmokėjimo terminai.
 
Be tipinių sutarčių atnaujinimo „Litgrid“ taip pat diegiami patobulinimai projektų planavimui, techninių ir darbo projektų ekspertizei, techninės priežiūros užtikrinimo, darbų saugos reikalavimų standarto ir kontrolės priemonėms. 2015 metais „Litgrid“ atnaujino minimalius kvalifikacinius reikalavimus viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms įmonėms, rangos pirkimuose taip pat planuojama taikyti ekonominio naudingumo vertinimo kriterijus. Visų šių patobulinimų tikslas – didinti projektavimo ir rangos darbų kokybę bei užtikrinti tinkle dirbančių žmonių saugą.
 
„Litgrid“ reikalavimai rangovams sausį pristatyti Lietuvos elektros energetikos asociacijos nariams. Asociacijos nariai kviečiami teikti pastabas ir pasiūlymus tipinės sutarties projektui el. paštu litgrid@litgrid.eu iki vasario 10 dienos.
 
Į viršų