Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-06-18

Baltijos ir Šiaurės šalių PSO telkia pastangas bendrai balansavimo elektros rinkai

Trys Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai (PSO) „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“, „Elering“ ir Šiaurės šalims atstovaujantis Suomijos PSO „Fingrid“ pasirašė susitarimą dėl kuriamos balansavimo elektros rinkos techninių sąlygų. Pagal jį, bendra Baltijos šalių balansavimo elektros rinka turi būti sukurta iki 2016 m. pabaigos – tai bus rimtas žingsnis Baltijos-Šiaurės šalių balansavimo elektros rinkų integracijos, numatytos 2018 m., link.
 
2016 m. sujungus Baltijos balansavimo elektros energijos rinkas, vietos elektros gamintojai balansavimo paslaugas galės siūlyti regiono mastu. Bendras elektros balansavimas sumažins Baltijos šalių elektros sistemų balansavimo kaštus, taigi ir kaštus elektros rinkos dalyviams ir galiausiai turės teigiamos įtakos elektros kainai, kurią mokės galutinis vartotojas.
 
Baltijos ir Šiaurės šalių balansavimo elektros rinkų sujungimo būdai pernai išsamiai išnagrinėti galimybių studijoje dėl Šiaurės ir Baltijos regiono reguliavimo ir balansavimo elektros energijos rinkų integracijos.
 
Nuo 2010 m. Estijoje, 2012 m. – Lietuvoje ir nuo 2013 m. – Latvijoje veikia „Nord Pool Spot“ „diena prieš“ ir „dienos eigos“ rinkos. Pagal Baltijos energijos rinkos jungčių planą (BEMIP), tolesnis Baltijos ir Šiaurės šalių elektros rinkų integravimosi žingsnis yra bendra balansavimo rinka su vienodais balansavimo principais ir kainodara. Bendros balansavimo elektros rinkų taisyklės visai Europos Sąjungai bus apibrėžtos ir Elektros balansavimo tinklo kodekse, kurio projektą suderinęs ir paruošęs ENTSO-E.
 
Studiją dėl Baltijos ir Šiaurės šalių balansavimo rinkos integracijos galite rasti čia.
 
BEMIP – tai Baltijos energijos rinkos jungčių planas, skirtas integruoti Baltijos šalių energijos rinkas į ES ir tokiu būdu prisidėti prie bendros ES vidaus energijos rinkos sukūrimo.
 
ENTSO-E yra Europos perdavimo sistemos operatorius vienijanti organizacija, europiniu lygiu sprendžianti techninius klausimus dėl perdavimo tinklų valdymo, plėtros, elektros rinkos, skatinanti bendradarbiavimą tarp Europos perdavimo sistemos operatorių ir rengianti tinklo kodeksus. 
 
Į viršų