Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-10-06

Išaugusi elektros pasiūla grąžino kainas žemyn

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 28 – spalio 4 d. buvo 42,5 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusia savaite, kaina krito 12 proc., o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu vidutinė savaitės elektros kaina rinkoje buvo beveik trečdaliu žemesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 66 proc. suvartotos elektros. Spalio 3 d. pasibaigus elektros tinklo remontui Latvijoje, 42 proc. išaugo importas iš Estijos į Latviją ir Lietuvą. Dėl didesnės Šiaurės šalių elektros pasiūlos praėjusį savaitgalį, lyginant su prieš tai buvusiu, kainos krito ketvirtadaliu. 
 
Šią savaitę dėl remontų Rusijos tinkle mažės elektros pasiūla Latvijai ir Lietuvai iš Šiaurės šalių. Numatoma, kad mažiau gamins ir Karaliaučiaus elektrinė. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina mažėjo 16 proc. iki 14,4 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugsėjo 28 – spalio 4 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 47 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 30 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų