Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2015-11-10

Praėjusią savaitę elektros kaina ūgtelėjo 5 procentais

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje lapkričio 2-8 d. siekė 46,4 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusia savaite, kaina pakilo 5 proc., o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – sumažėjo 9 procentais.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 79 proc. suvartotos elektros. Penktadaliu mažiau elektros Lietuvą pasiekė iš Šiaurės šalių, iš viso bendroje elektros importo struktūroje energija iš Šiaurės šalių sudarė 53 procentus. Savaitės pradžioje, lapkričio 2-3 d., remonto darbams atjungus „Estlink 2“ trijose Baltijos šalyse formavosi beveik vienoda elektros kaina.
 
Brangesnis importas lėmė išaugusią vietinę gamybą, Vilniaus elektrinė gamino trečdaliu, o Kauno hidroakumuliacinė elektrinė – penktadaliu daugiau. Sekmadienį vėjo jėgainės apsukas padidino 56 proc. ir pagamino elektros daugiau nei visos kitos vietos elektrinės. Dėl stipraus vėjo sekmadienio naktį Danijoje ir Vokietijoje formavosi neigiamos energijos kainos. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina sumažėjo iki 24,9 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas lapkričio 2-8 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 53  proc., Lietuvos–Baltarusijos – 34 proc. 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų