Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-08-19

Elektros kainos rinkoje stabilizavosi

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 11–17 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 19,6 cento už kilovatvalandę, beveik 20 proc. mažesnė nei prieš savaitę. Atvėsus orams elektros poreikis sumažėjo iki įprasto lygio, vėjo elektrinės į savaitės pabaigą generavo vidutiniškai 46 megavatų elektros energijos per valandą, patikimam elektros energetikos sistemos darbui visą savaitę dirbo ir 7-asis blokas Elektrėnuose. Vidutiniškai 67 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos praėjusią savaitę buvo importuojama.
 
Planuojama, kad dėl elektros jungčių remontų kaimyninėse sistemose ir toliau išliks ribotas kai kurių tarptautinių elektros linijų pralaidumas, tačiau didesnė vietinė vėjo generacija ir šiek tiek sumažėjęs elektros poreikis, tikėtina, išlaikys kainas elektros rinkoje kiek žemesnes, nei liepos mėnesį.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugpjūčio 11–17 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 92 proc., Lietuvos–Latvijos – 32 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 37 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų