Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-07-13

Praėjusią savaitę elektros rinkoje kainas mažino stiprus vėjas

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos 6-12 dienomis siekė 40,29 euro už megavatvalandę. Palyginti su ankstesne savaite, elektros kaina biržoje krito 13 procentų, o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kaina buvo 22 proc. mažesnė.
 
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 60 proc. šalyje suvartotos elektros, 49 proc. elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Visame Baltijos jūros regione praėjusią savaitę vyravo stiprus vėjas. Palyginus su ankstesne savaite, vėjo el. gamyba Švedijoje augo du, Danijoje beveik tris, o Lietuvoje – daugiau nei penkis kartus. Elektros kainoms biržoje įtakos turėjo ir apribotas elektros energijos eksportas į Vokietiją. Išaugusi pasiūlą mažino elektros energijos kainas visame regione, tad vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina mažėjo nuo 13,39 iki 8,67 EUR/MWh.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas liepos 6-12 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 30 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 40 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų