Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-09-15

Kainos elektros rinkoje trečdaliu mažesnės nei pernai

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 7-13 d., išliko stabili ir siekė 42 eurus už megavatvalandę, t.y. trečdaliu mažiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 66 proc. suvartotos elektros, 52 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusią dalį – iš trečiųjų šalių. Stabilią kainą lėmė beveik nekitusi vėjo elektrinių gamyba ir tolygus elektros importas iš kaimyninių šalių. Savaitės pabaigoje išaugo elektros gamyba Karaliaučiaus termofikacinėje elektrinėje ir importas iš Karaliaučiaus didėjo daugiau nei du kartus. Sumažėjus importui iš Baltarusijos, bendras importo kiekis iš trečiųjų šalių liko nepakitęs.
 
Palyginti su ankstesne savaite, vidutinė kaina visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje kilo penktadaliu iki 19,9 EUR/MWh. Kainos augo dėl elektros perdavimo linijų remontų Šiaurės šalyse. Savaitgalį vėl pradėjo dirbti vienas didžiausių Skandinavijoje Ringhals atominės jėgainės reaktorių, todėl kainos ėmė smukti.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugsėjo 7-13 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 51 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 51 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų