Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2016-02-08

Palankios oro sąlygos užtikrino žemas kainas regione

Praėjusią savaitę, vasario 1-7 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 31,7 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina krito 17 proc., o palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu kaina sumažėjo beveik penktadaliu. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 71 proc. suvartotos elektros, 51 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 13 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Įsivyravus neįprastai šiltiems žiemiškiems orams vien Lietuvoje elektros vartojimas mažėjo beveik 6 proc., o visą savaitę pūtę stiprūs vėjai elektrinėse prisuko 40 proc. visos šalyje pagamintos elektros. Upėse pakilo vandens lygis ir Latvijoje hidroelektrinės pagamino beveik du kartus daugiau elektros nei ankstesnę savaitę.
 
Vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina išliko nepakitusi ir siekė 18,25 EUR/Mwh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 1-7 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 83 proc., Lietuvos–Latvijos – 42 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 10 proc., Lietuvos-Lenkijos – 46 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų