Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2021-05-27

„Litgrid“ atnaujino „LitPol Link“ jungties darbą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ penktadienį po atliktų planinės priežiūros darbų ir pašalinus aptiktą defektą atnaujino Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ darbą.
 
„Siekiame užtikrinti sklandų jungties veikimą, o tam yra būtina reguliariai patikrinti įrenginius. Atliekant planinę įrenginių apžiūrą buvo aptiktas įtrūkimas aukštos įtampos 400 kV transformatoriaus įvade. Nors tai ir nebuvo kritinis defektas, tačiau turėjome skirti laiko jo sutvarkymui, priešingu atveju įtrūkimas galėjo didėti ir tuomet kiltų rizika susidurti su didesnėmis problemomis“, – sako „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
Dėl suplanuotų priežiūros darbų „LitPol Link“ jungtis buvo išjungta gegužės 3 d. Nuo penktadienio 15 val. „LitPol Link“ vėl veikia.
 
2020 m. „LitPol Link“ elektros jungties prieinamumas rinkai buvo 92,41 proc.
 
500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus–Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 m.
 
Į viršų