Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-10-01

Rugsėjis elektros biržoje baigėsi be staigmenų

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 22–28 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 19,7 cento už kilovatvalandę, vos mažesnė už vidutinę rugsėjo mėnesio kainą, kuri buvo 19,9 ct/kWh. Vidutiniškai 59 proc. praėjusią savaitę šalyje suvartotos elektros buvo importuota, beveik penktadalis – iš Šiaurės Europos.
 
Statistika rodo, kad atvėsus orams kai kuriomis valandomis Lietuvoje nežymiai išauga elektros poreikis – galima spėti, kad dalis gyventojų jau įsijungia elektrinius šildytuvus. Patenkinti šalies vartotojų poreikiams Lietuvoje darbo dienomis  dirba Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, nuolat dirba Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo (9-asis) blokas – vidutinė generuojama galia 314 MW.
 
Šią savaitę Karaliaučiaus šiluminėje elektrinėje dirba tik vienas iš dviejų generavimo blokų, todėl savo elektros reikmes kaimynai vos patenkins, o kai kuriomis valandomis įprastinį elektros eksportą iš Karaliaučiaus keis importas iš žemyninės Rusijos. Planuojama, kad spalio mėnesį Karaliaučiaus šiluminės elektrinės du blokai dirbs pakaitomis, spalio 4-11 dienomis elektrinė dirbs visa 900 megavatų galia, tačiau spalio 12-18 dienomis abu elektrinės blokai bus išjungti, o visa reikiama elektra turės būti importuojama iš žemyno.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugsėjo 22–28 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 26 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 72 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų