Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-07-25

„Litgrid" kreipėsi į teismą dėl „Achemos" įsiskolinimo

2011 m. liepos 22 d. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid" pateikė ieškinį Kauno apygardos teismui dėl skolos iš akcinės bendrovės „Achema" priteisimo. Nuo šių metų balandžio mėnesio „Achema" delsia sumokėti už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Nuo š.m. balandžio 1 iki birželio 15 d. susikaupusi skola viršija 2,2 mln. Lt.
 
Elektros energetikos sektoriuje viešuosius interesus atitinkančios paslaugos yra elektros energetikos įmonių teikiamos paslaugos, susijusios su visuomenės saugumu ir aplinkos apsauga, elektros energijos gamyba naudojant atsinaujinančius energijos išteklius ir termofikacinė elektros energijos gamyba. VIAP už pagamintą ir savo ūkinėms reikmėms suvartotą elektros energiją moka visi ūkio subjektai, kurie turi pasistatę ir eksploatuoja savo elektrines. VIAP yra viena iš  elektros kainos galutiniams vartotojams sudedamųjų dalių, 2011 metams Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintas VIAP dydis yra 6,01 ct/kWh.
 
Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid" užtikrinantis elektros energijos gamybos ir suvartojimo balansą ir vykdantis strateginius elektros jungčių projektus, yra ir VIAP administratorius. Visa informacija apie iš VIAP surenkamas ir išmokamas lėšas yra nuolat skelbiama.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
„Litgrid" komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų