Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-04-05

Silpnesnis vėjas ir slūgstantis potvynis pakėlė kainas elektros rinkoje

Praėjusią savaitę, kovo 27-balandžio 2 d. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina paaugo 6 proc. iki 30,76 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Antrą savaitę iš eilės Baltijos šalyse, Švedijoje ir Suomijoje kainos buvo beveik vienodos. Baltijos šalyse kaina ūgtelėjo dėl sumažėjusios „žaliosios“ elektros pasiūlos. 
 
Lietuvoje importuota 80 proc. suvartotos elektros, kiek daugiau nei pusė - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 20 proc. – iš Švedijos, o 29 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse ir vėjo elektrinės, ir hidroelektrinės pagamino po dešimtadalį mažiau elektros. Šiluminėse elektrinėse gamyba augo 8 proc. 
 
„Nord Pool“ sistemos vidutinė kaina buvo 29,3 EUR/MWh. Danijoje ir Švedijoje vėjo elektrinės pagamino daugiau nei trečdaliu mažiau. Norvegijoje ir Švedijoje dėl planinių priežiūros ir remontų darbų sumažėjo gamyba hidroelektrinėse. Be to, nuo kovo 24 d. neplanuotam remontui atjungtas švediškos atominės jėgainės „Forsmark“ trečiasis blokas. 
 
Kovo 27-balandžio 2 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 48 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 2 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 81 proc., o Lietuvos kryptimi - 9 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 37 proc., o Švedijos kryptimi – 11 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų