Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Žemės savininkams

Titulinis puslapis > Žemės savininkams > Elektromagnetinių laukų matavimai > Ar elektromagnetinis laukas veikia gyvūnus?

Ar elektromagnetinis laukas veikia gyvūnus?

Įvairūs moksliniai tyrimai dėl elektromagnetinių laukų poveikio gyviems organizmams neapsiriboja tik žmogaus sveikata. Mokslininkai ištyrė ir šių laukų poveikį gyvūnams bei augalams. Ilgametės studijos nepateikė jokių įrodymų, kad elektromagnetiniai laukai gali turėti tiesioginę įtaką gyviems organizmams.
 
XX a. pabaigoje daugelyje šalių buvo stebimi naminiai gyvuliai, veikiami elektros oro linijų skleidžiamų 50 Hz dažnio elektromagnetinių laukų. Analizuojant elgesio pakitimus tarp laukų veikiamų ir neveikiamų gyvulių, buvo nustatyti labai nedideli skirtumai (pavyzdžiui, pieno riebumo). Bet kuriuo atveju, šie skirtumai neperžengia normalių fiziologinių gyvulių pokyčių ribų. Be to ilgalaikis poveikis nebuvo užfiksuotas.
 
Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad elektromagnetiniai laukai gyviems organizmams yra gyvybiškai svarbūs. Bandymų metu mokslininkams gyvus organizmus atskyrus nuo elektromagnetinių laukų, šie žūdavo. Be to, pavyzdžiui, paukščiams magnetiniai laukai padeda orientuotis skrendant.
 
Elektros perdavimo linijų skleidžiami elektromagnetiniai laukai nėra žalingi ir bitėms. Nors bitininkai nuogąstauja, kad elektromagnetiniai laukai gali turėti įtakos bičių orientavimuisi skrendant, tyrimai patvirtino, jog elektros perdavimo linijų skleidžiami elektromagnetiniai laukai yra ypač žemo dažnio, tad bičių neveikia.
 
Po elektros perdavimo linijomis ar greta jų įvairias kultūras auginantiems ūkininkams taip pat neverta nerimauti. Elektros perdavimo linijų skleidžiami elektromagnetiniai laukai yra per silpni, kad galėtų veikti natūralius augalų augimo procesus. Ūkininkams svarbu atminti, kad, nuimdami derlių, po aukštos įtampos elektros linijomis jie praleistų ne ilgiau kaip kelias valandas per dieną.
 
Į viršų