Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-09-05

Kainos elektros rinkoje ketvirtadaliu žemesnės nei pernai

„Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina jau ketvirta savaitė iš eilės išlieka beveik nepakitusi. Rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 d. kaina siekė 33 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh), ketvirtadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu metu.
 
Praėjusią savaitę Lietuvoje importuota trys ketvirtadaliai suvartotos elektros, pusė - iš Švedijos, 21 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o 29 proc. – iš trečiųjų šalių. Lyginant su praėjusia savaite, Baltijos šalyse vėjo elektrinių gamyba augo 48 proc., o hidroelektrinių gamyba sumažėjo penktadaliu. Lietuvoje visą savaitę dirbusi Lietuvos elektrinė pagamino du kartus daugiau nei ankstesnę savaitę, vėjo elektrinių gamyba taip pat išaugo beveik du kartus. Švedijos visose keturiose prekybos zonose kaina smuktelėjo vidutiniškai 4 proc. dėl 22 proc. augusios vėjo elektrinių gamybos. Be to, po planinio remonto visu pajėgumu pradėjo veikti 1 113 megavatų galios ketvirtasis blokas didžiausioje šalies Ringhals atominėje elektrinėje.
 
Rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc., Švedijos-Lietuvos – 81 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 75 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 46 proc., o Lietuvos kryptimi - 9 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų