Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ vadovas: „LitPol Link“ padidins viso regiono energetinį saugumą ir konkurencingumą
2015-09-09

„Litgrid“ vadovas: „LitPol Link“ padidins viso regiono energetinį saugumą ir konkurencingumą

Lietuvos ir Lenkijos kartu vykdomų energetikos projektų naudą pajus ne tik šios dvi šalys, bet ir visas regionas, Lenkijos Krynicos mieste vykstančiame ekonomikos forume pabrėžia „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas. Jo teigimu, tokie bendri projektai kaip elektros jungtis „LitPol Link“, padidins elektros energijos pasiūlą ir padės integruoti Baltijos šalis į Vakarų Europos energetikos tinklus.
 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius kartu su Lenkijos perdavimo tinklų bendrove PSE kartu baigia statyti pirmąją Lietuvos-Lenkijos elektros jungtį „LitPol Link“. Metų pabaigoje pradėsianti veikti jungtis pirmą kartą istorijoje sujungs Baltijos šalių ir Vakarų Europos elektros energetikos infrastruktūras.
 
„„LitPol Link“ stipriai prisidės prie Baltijos šalių virsmo iš energetinių salų į svarbias elektros srautų kryžkeles. Tokio virsmo naudas, pavyzdžiui, didesnę ir patikimesnę elektros energijos pasiūlą, pajus visas regionas“, - sako D. Virbickas.
 
Pradėjus veikti „LitPol Link“, Lietuva, Latvija ir Estija galės per Lenkiją eksportuoti ir importuoti elektrą į Vakarų Europą. „Litgrid“ vadovo teigimu, tokia galimybė ypač aktuali dėl šių dienų geopolitinio konteksto bei patikimų elektros gamybos šaltinių Europoje trūkumo.
 
„Šią vasarą matėme kelis atvejus, kai dėl karštų orų elektros energijos pasiūla tam tikrose rinkose stipriai sumažėjo ir teko net riboti jos vartojimą. „LitPol Link“ ir kitos naujos elektros jungtys tokiose situacijose užtikrins elektros tiekimo patikimumą ir galimybę rinktis iš daugiau šaltinių“, - sako D. Virbickas.
 
Jo teigimu, didesnė energijos tiekimo šaltinių alternatyvos kartu reikš ir didesnį regiono energetinį saugumą galimų energetinių krizių atveju.
 
„Europa turi ambicingą energetikos sąjungos viziją, paremtą tarpusavio ryšiais ir priklausomybėmis. Šių ryšių sėkmę užtikrinti gali tik strateginis regioninis bendradarbiavimas. Tikimės, kad „LitPol Link“ taps viena iš tokio bendradarbiavimo sėkmės istorijų ir padės pamatus tolesnei bei gilesnei integracijai“, -sako „Litgrid“ vadovas.
 
„LitPol Link” yra Baltijos jūros regiono valstybių elektros rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Pagrindinis BEMIP tikslas yra panaikinti energetines salas Europos Sąjungoje ir sukurti tinkamai veikiančią ir integruotą energijos rinką. Tolesni BEMIP žingsniai numato Baltijos šalių elektros energetikos sistemų sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais.
 
Ekonomikos forumas Krynicoje yra didžiausias Centrinės ir Rytų Europos renginys politikos ir verslo lyderiams.
 
Į viršų