Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Kapsulės ateities kartoms įkasimas „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro pamatuose
2018-08-21

Kapsulės ateities kartoms įkasimas „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro pamatuose

2018 m. rugpjūčio 21 d.  buvo įkasta simbolinė kapsulė „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro pamatuose.
Sklype jau dirba statybinė technika, kalami pamatai – planuojama, kad dar iki 2019 metų pabaigos iškils naujas pastatas, „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centras. Šis centras užtikrins stabilesnį ir saugesnį šalies energetikos sistemos darbą ir energijos perdavimo srautų valdymą. Po sinchronizacijos iš šio centro bus valdomas elektros sistemos dažnis, bus užtikrintas reikalingas sistemos valdymo centro fizinis ir kibernetinis saugumas.
„Simboliška, kad vienu metu klojame pamatus ir sinchronizacijos projektui, kuris garantuos mūsų energetinį saugumą, ir šiam sistemos valdymo centrui, iš kurio savarankiškai valdysime sinchroniškai su Europa dirbančią energetikos sistemą. Pagal aukščiausios kokybės standartus pastatytas naujasis centras užtikrins patikimą ir stabilų sistemos darbą ir padės apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių, kas yra svarbu kiekvienam Lietuvos elektros energijos vartotojui“, - sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
 
Pastato plotas - 5669 kvadratiniai metrai, jame bus sukurta apie 200 darbo vietų.
„Šis pastatas visų pirma skirtas žmonėms, kurie čia dirbs. Žinoma, labai svarbu, kad energijos perdavimo sistema būtų valdoma patikimai ir saugiai, bet mes visų pirma turime užtikrinti ir patogias darbo vietas žmonėms, kurių artimoje ateityje laukia dideli iššūkiai – tai ir sinchronizacija, ir dažnio valdymas, ir naujų projektų įgyvendinimas“, – teigė Daivis Virbickas.
„Džiaugiamės prisidėdami prie valstybei ir visuomenei itin svarbaus ekonominio projekto. Pastatas bus itin modernus, išskirtinio saugumo, užtikrins stabilesnį ir saugesnį šalies energetikos sistemos darbą,“  - sakė  Lukas Laukaitis,  UAB „Conresta“ direktorius, generalinis projekto rangovas.
Investicijos į šį projektą bus finansuojamos bendrovės lėšomis. Rangos sutartį dėl statybos darbų „Litgrid“ ir generalinis rangovas UAB „Conresta“ pasirašė 2018 m gegužės 24 d.
Į viršų