Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-10-27

Visagino atominės projektas nėra kliūtis visavertei integracijai į Europą

Elektros jungčių, tinklo plėtros, naujos atominės elektrinės, sistemos sinchronizacijos su žemyninės Europos tinklu projektai vykdomi kompleksiškai ir derinant veiksmus, o visų jų tikslas šalies elektros energetikos sistemos pilnavertė integracija į Europą. Būdami tiesiogiai atsakingi už sistemos valdymą dabar ir žinodami, kokie iššūkiai laukia pilnavertiškai integruojant sistemą su Vakarų Europos energetikos sistema, turime aiškiai pasakyti, kad Visagino atominė elektrinė ne tik netrukdys, bet yra būtina, norint atskirti Baltijos šalių energetikos sistemas nuo Rusijos ir sėkmingai sinchronizuoti sistemą su Europos tinklu - sako Virgilijus Poderys, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius. „Litgrid“ atsako už šalies elektros energetikos sistemos patikimą darbą, elektros tiekimo saugumą ir kokybę.
 
Sistemos sinchronizacija su žemynine Europa užtikrins bendrą rezervavimo politiką su kitomis Europos energetinėmis sistemomis, t.y. leis mums nebepriklausyti nuo vieno centralizuoto rezervo šaltinio Rusijoje, o turėti pasirinkimą. Baltijos šalys vysto jungčių projektus, kurie praplės mūsų sistemos elektros mainų galimybes, ir sudarys sąlygas infrastruktūros ir rinkų integracijai. Turėti savo energetikos sistemoje elektros generatorių, kuris yra efektyvus, modernus ir nepriklausomas nuo dujų kainos tai reiškia ne tik sugebėti pasigaminti elektros energijos savo poreikiams, bet ir būti visaverte energetine sistema, kurios rolė užsitikinant elektros poreikį ir palaikant sisteminius rezervus žemyninės Europos tinkle būtų svari ir labai pageidaujama.
 
Daugiau informacijos
Vilija Railaitė,
„Litgrid“komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
Į viršų