Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2021-11-09

Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatorės steigs koordinacinį centrą

Baltijos šalių elektros perdavimo operatorės - Lietuvos „Litgrid“, Estijos „Elering“ ir Latvijos AST - sutarė kartu įsteigti Baltijos šalių regioninį koordinavimo centrą, kuris veiks Taline. Dėl to kreiptasi į kiekvienos šalies priežiūros institucijas.
 
Pasak „Litgrid“ generalinio direktoriaus Roko Masiulio, pasiektas susitarimas rodo, kad trys Baltijos šalys gali kartu spręsti sudėtingus energetikos klausimus, įsiklausydamos į viena kitos interesus ir juos gerbdamos.
 
„Regioninis koordinavimo centras pradės veikti svarbiu metu, kai sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais programa ir infrastruktūros darbai yra stipriai įsibėgėję, todėl ypač svarbu dalintis operatorių sukaupta kompetencija, žiniomis, duomenimis ir jų analize – viso to reikia norint pasiekti svarbiausių mūsų tikslų – energetinės nepriklausomybės ir žaliosios energetikos plėtros“, - sako R. Masiulis.
 
„Sektoriaus laukia perėjimo prie žaliosios energetikos iššūkiai. Regioninė koordinacija bus naudinga šalies energetikos perspektyvą keičiant regioniniu požiūriu, taip pat didinant pasitikėjimą tarp kaimyninių šalių ir stiprinant apsirūpinimo energija saugumą“, - teigia Taavi Veskimägi, Estijos elektros perdavimo operatoriaus „Elering“ generalinis direktorius.
 
Latvijos elektros perdavimo operatoriaus AST generalinė direktorė Gunta Jēkabsone teigia, kad trijų regiono operatorių įsipareigojimas stiprinti bendradarbiavimą skelbiamas svarbiu metu. „Įgyvendinant Baltijos šalių elektros energetikos sistemų sinchronizavimą su kontinentine Europa ir ambicingus nacionalinius atsinaujinančios energetikos uždavinius, bendradarbiavimas bus lemiamas sėkmės veiksnys“, - sakė ji.
 
Tokių centrų steigimą numato Europos Sąjungos (ES) Švarios energijos paketo nuostatos. Baltijos šalių regioninis koordinavimo centras paskatins elektros perdavimo operatorių bendradarbiavimą užtikrinant regiono tinklo saugumą ir veikimo patikimumą. Šis centras bus pagrindinis koordinatorius vykdant Baltijos šalių energetikos sistemos sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, kurios siekia visų trijų šalių perdavimo sistemos operatorės.
 
Susitarimas numato, kad visų Baltijos šalių elektros perdavimo operatorės turės vienodą koordinacinio centro akcijų kiekį. Kasdienė jo veikla bus organizuojama dalyvaujant tokiam pačiam kiekvienos šalies ekspertų – atstovų skaičiui, o vadovai bus skiriami rotacijos principu.
 
Į viršų