Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-11-30

Lapkritis elektros rinkoje baigėsi be staigmenų

Praėjusią savaitę, lapkričio 23-29 d., elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išliko stabili ir siekė 46,9 EUR/MWh. Palyginti su 2014 m. tuo pačiu laikotarpiu, kaina krito 11 procentų.  
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 74 proc. suvartotos elektros. Nors eksportas iš Šiaurės šalių mažėjo 8 proc., jis vis tiek sudarė daugiau nei pusę viso importo. Vietos elektrinės pagamino 24 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę, ūgtelėjus vėjo, šiluminių ir pramonės elektrinių gamybai. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina kilstelėjo dar 8 proc. iki 27 EUR/MWh. Tam įtakos turėjo praėjusį pirmadienį iki 61,8 EUR/MWh pakilusi kaina Švedijoje. Tądien buvo sustabdytos dvi atominės jėgainės, smarkiai krito vėjo gamyba, piko valandomis mažėjo pralaidumai su Norvegija ir tarp vidinių Švedijos prekybos zonų. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas lapkričio 23-29 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc., Lietuvos–Latvijos – 56  proc., Lietuvos–Baltarusijos – 28 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų