Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-09-21

Pigesnė suomiška elektra mažino elektros kainas regione

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 14-20 d. nežymiai augo iki 43,51 eurų už megavatvalandę, o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu buvo 26 proc. žemesnė. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 61 proc. suvartotos elektros, 46 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusią dalį – iš trečiųjų šalių. Dėl perdavimo linijų remonto Latvijoje mažėjęs Estijos-Latvijos jungčių pralaidumas sumažino importo iš Estijos bei Šiaurės šalių galimybes. Didesnė elektros gamyba Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje ir trečdaliu augusi vėjo elektrinių gamyba kompensavo sumažėjusį importą.
 
Penktadienį beveik per pusę pigo elektra Suomijoje – dėl popieriaus fabrikų darbuotojų streiko gamyklos nedirbo, o elektros poreikis Suomijoje sumažėjo daugiau nei 1 000 000 kWh. Žemesnė kaina pasiekė ir Estiją, kur elektra biržoje pigo taip pat beveik 50 proc., nors iki Latvijos ir Lietuvos prekybos zonų teigiamas mažų kainų poveikis atplaukė gerokai nuslopęs ir lėmė vos 10 proc. kainų mažėjimą. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos elektros kaina krito 14 proc. iki 17,10 EUR/MWh ir yra 53 proc. mažesnė nei praėjusiais metais.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugsėjo 14-20 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 96 proc., Lietuvos–Latvijos – 42 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 49 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų