Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Paslaugos

Titulinis puslapis > Paslaugos > Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos

Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos

Viešieji interesai elektros energetikos sektoriuje – veikla ar neveikimas elektros energetikos sektoriuje, tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su valstybės energetiniu ir (ar) visuomenės saugumu, elektros energetikos sistemos darbo saugumu ir patikimumu, elektros energetikos sektoriaus neigiamo poveikio aplinkai mažinimu, energijos išteklių diversifikavimu ir kitais Elektros energetikos įstatyme numatytais darnios elektros energetikos sektoriaus plėtros tikslais.
 
Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) – paslaugos, kurių teikėjus ir teikimo tvarką tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, vadovaudamasi Elektros energetikos įstatymo 74 straipsnyje nustatytais bendraisiais reikalavimais, viešaisiais interesais elektros energetikos sektoriuje ir šių paslaugų sąrašu. VIAP teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 916 patvirtintu „Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų elektros energetikos sektoriuje teikimo ir jų apimčių nustatymo tvarkos aprašu“ .
 
„Litgrid“ teikia šias VIAP paslaugas:
- balansuoja į perdavimo tinklą tiekiamą elektros energiją, gaminamą iš atsinaujinančių energijos išteklių;
- prie perdavimo tinklo prijungia atsinaujinančių energijos išteklių elektrines, atsako už perdavimo tinklo optimizavimą, plėtrą ir (ar) rekonstrukciją, užtikrinančius elektros energijos gamybos naudojant atsinaujinančius energijos išteklius plėtrą.
 
Atnaujinta 2020-08-25
 
Į viršų