Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Paslaugos

Titulinis puslapis > Paslaugos > Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos

Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos

Viešieji interesai elektros energetikos sektoriuje – tai paslaugos, užtikrinančios ir didinančios nacionalinį energetinį saugumą ir elektros energijos, gaminamos iš atsinaujinančių išteklių, integraciją ir panaudojimą. Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) sąrašą, teikėjus ir teikimo tvarką tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija, vadovaudamasi viešaisiais interesais elektros energetikos sektoriuje. VIAP lėšos – tai lėšos, sumokamos VIAP paslaugų teikėjams.
 
„Litgrid“ teikia šias VIAP paslaugas:
  • rengia ir įgyvendina strateginius projektus, susijusius su energetinio saugumo didinimu (tarptautinės elektros jungtys Lietuva-Švedija ir Lietuva-Lenkija, Lietuvos elektros energetikos sistemos integracija į kontinentinės Europos tinklus);
  • prie perdavimo tinklo prijungia elektros energijos gamybos įrenginių, naudojančių vėjo, biomasės, saulės energiją ar hidroenergiją, atsako už perdavimo tinklo optimizavimą, plėtrą bei rekonstrukciją, susijusią su atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių gamintojų pagamintos elektros energijos priėmimu ir perdavimu;
  • balansuoja elektros energiją, gaminamą iš atsinaujinančių energijos išteklių.
 
VIAP lėšų teikimo tvarka yra vykdoma, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 916 patvirtintu „Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų elektros energetikos sektoriuje teikimo tvarkos aprašu“ .
 
Pastaba: Vadovaujantis LRV 2015 m. rugsėjo 16 d. nutarimu Nr. 1002 patvirtintais VIAP lėšų administravimo aprašo pakeitimais sąskaitas tinklų naudotojams prijungtiems prie perdavimo tinklo už VIAP nuo spalio 1 d. išrašo VIAP lėšų administratorius BALTPOOL UAB.
 
Į viršų