Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2016-08-08

Elektros rinkoje kainos išlieka stabilios

Rugpjūčio 1-7 d. vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 37,6 eurai už megavatvalandę, 7 proc. mažesnė nei praėjusią savaitę. Pernai tuo pačiu laikotarpiu elektros kaina buvo 18 proc. aukštesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 84 proc. suvartotos elektros. Didžioji dalis elektros - 64 proc. – importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 36 proc. – iš trečiųjų šalių.  Lyginant su praėjusia savaite, penktadaliu mažiau elektros importuota iš trečiųjų šalių.
 
Visame Baltijos jūros regione praėjusią savaitę elektros pasiūlą didino pakilę vėjai. Baltijos šalyse vėjo jėgainių gamyba padidėjo pustrečio karto. Prie elektros kainos mažėjimo prisidėjo ir trečdaliu daugiau elektros gaminusios Latvijos hidroelektrinės bei aktyviau veikusi Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė.
 
Nuo vakar dienos eigos rinkoje atnaujinama prekyba elektra, kuri perduodama Lietuvos-Švedijos elektros jungtimi „NordBalt“. Jungtis atsijungė liepos 27 d. Nustatyta, kad atsijungimą sukėlė Klaipėdos keitiklyje dėl elektros išlydžio sugedęs vienas filtro kondensatorių elementas. Toliau remontuojama liepos 28 d. atsijungusi Lietuvos elektrinė.
 
Rugpjūčio 1-7 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 56 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 8 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 96 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 2 proc., o Lietuvos kryptimi - 14 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų