Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Gegužės 8-ąją daliai Palangos vartotojų laikinai nebus tiekiama elektra
2020-04-30

Gegužės 8-ąją daliai Palangos vartotojų laikinai nebus tiekiama elektra

 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ informuoja,  kad gegužės 8 d. 5 val. Palangoje bus keičiamos aštuonios 110 kV oro linijų atramos ir planinių remonto darbų metu 23  valandoms bus atjungta Palangos transformatorių pastotė bei laikinai sustabdytas elektros energijos tiekimas daliai elektros vartotojų. Numatoma, kad elektros tiekimas bus visiškai atnaujintas iki 08 d. 24 valandos.
 
Visi pasiruošimo darbai iš anksto suderinti tarp Palangos savivaldybės administracijos, „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO). Įvertinus visas aplinkybes ir miesto specifiką, nuspręsta darbus atlikti dabar, išnaudojant laiką, kai pasibaigęs šildymo sezonas, rekreacijos paslaugas teikiančios įstaigos tik ruošiasi būsimam vasaros sezonui ir šiuo metu gyvena karantino pabaigos laukimo nuotaikomis.
 
Oro linijų rekonstrukcijos darbų metu elektros tiekimas bus laikinai sustabdytas 50,5 proc. elektros vartotojų Palangos miesto savivaldybėje – tai sudaro 9 500 vartotojų. Jie bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija apie planinius darbus taip pat bus skelbiama ESO savitarnos svetainėje bei Palangos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje. Likusiems elektros vartotojams energijos tiekimą avariniu būdu užtikrins ESO. Iš viso iš Palangos transformatorių pastotės ESO elektrą tiekia 18 532 klientams. Planuojant rekonstrukcijos darbus buvo iš anksto pasirūpinta, kad Palangos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Palangos oro uostui, sveikatos priežiūros institucijoms ir kitoms įstaigoms būtų užtikrintas  nepertraukiamas elektros energijos tiekimas.
 
„Vakarų Lietuva yra išskirtinis regionas, kuriame energijos tiekimo patikimumui ypač daug įtakos turi  meteorologinės sąlygos. Todėl šiemet prioritetą skiriame šiam regionui ir norime greitai bei efektyviai rekonstruoti oro linijas ir padėti miestui sklandžiam vasaros sezonui. Įvertinome linijų būklę ir miesto savivaldybei siūlėme kelis darbų atlikimo laikotarpius – miestas priėmė sprendimą pasirinkti šią dieną, kai karantino metu tai paveiks ir mažesnę dalį verslų, ir paslaugas gyventojams teikiančių kitų organizacijų. Suprantame, kad vartotojai patirs nepatogumų, todėl ženkliai padidinome žmogiškuosius ir techninius resursus, kurie leis darbus atlikti per rekordiškai trumpą laiką – net keturis kartus greičiau”, - sako „Litgrid” vadovas Daivis Virbickas.
Skaičiuojama, kad atlikus šiuos darbus, kiti planiniai remonto darbai, dėl kurių tektų laikinai apriboti elektros energijos tiekimą gyventojams, būtų numatomi tik po 18 metų.
Siekiant kiek įmanoma sumažinti nepatogumus, kuriuos patirs vartotojai, tinklo atnaujinimo darbai bus atliekami ženkliai greičiau nei įprastai – per vieną dieną bus pakeistos 8 atramos, kai įprastomis darbo sąlygomis per dieną pakeičiamos dvi atramos. Darbų vykdymui bendrovė bei darbus atliekantis rangovas didins specialistų brigadas bei išplės technikos pajėgumus – dirbs keturios kvalifikuotų darbuotojų brigados, 4 kranai, 4 autobokštai, taip pat bus pasitelkiama kita reikalinga įranga ir technika.
 
Palangos miesto gyventojai  skatinami prevenciškai pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui. Pavyzdžiui, iš anksto pasirūpinti alternatyviais šviesos šaltiniais, jeigu yra galimybė (veikiančiais baterijomis ar pan.), pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buitinius darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, negu tai yra būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus ir kt.
 
Į viršų