Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-02-21

„Litgrid“ elektros rinkos sausio mėn. apžvalga: vėjo elektra didino biržos prekybos apimtis

2013 m. sausį elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje pradėta prekiauti vėjo jėgainių Lietuvoje pagaminta elektros energija. Sausio 9-31 dienomis biržoje parduota 28 gigavatvalandės (GWh) vėjo elektrinių pagamintos elektros energijos. Tai yra 8 proc. visos Lietuvoje sausį pagamintos elektros.

„Nauja pasiūla elektros biržos Lietuvos prekybos zonoje – vėjo pagaminta elektra – sausio mėnesį padidino prekybos elektra apimtis. Natūralu, tai prisidėjo prie vidutinės didmeninės elektros kainos mažėjimo Lietuvos prekybos zonoje“, – sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Sausio mėnesį „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 1,2 proc. mažesnė, nei gruodį ir siekė 43,87 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Tuo tarpu bendra „Nord Pool Spot“ sistemos kaina, lyginant su gruodžiu, sumažėjo dar daugiau – 3,6 proc. ir siekė  41,39 EUR/MWh.

Sausio mėn. elektros rinkos duomenys rodo vis stiprėjančią 2012 metų tendenciją, kai Lietuvoje daugėja iš Estijos importuojamos ir mažėja rusiškos elektros energijos. Elektros importas iš Rusijos ir Baltarusijos, lyginant su gruodžiu, sausio mėnesį sumažėjo 6,2 proc. Sausio mėn. elektros importo augimą lėmė dvigubai išaugęs elektros tiekimas iš Estijos į Lietuvą.

Kaip skelbta anksčiau, per 2012 metus rusiškos elektros importas į Lietuvą, lyginant su 2011 metais, sumažėjo 13 proc. Iš Rusijos į Lietuvą importuota elektra 2012 m. sudarė 45 proc. arba 4,8 TWh visos šalyje suvartojamos elektros energijos. 2011 m. šis skaičius buvo didesnis – 53 proc. arba 5,54 TWh elektros energijos. 2012-aisiais daugiau kaip trečdaliu (36 proc.) išaugo elektros importas iš Estijos: 2012 m. iš Estijos buvo importuota 1,47 TWh, o 2011 – 1,1 TWh elektros energijos.
 
 
Į viršų