Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2017-08-21

Iš Šiaurės šalių plūstelėjo aukštų elektros kainų banga

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 14-20 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 38,2 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina paaugo 11 proc., o su tuo pačiu laikotarpiu pernai metais – 18 proc. Aukštą kainą formavo visose Skandinavijos šalyse išaugęs vartojimas, vien Švedijoje vartojimas didėjo 6 proc.
 
Lietuvoje importuota 87 suvartotos elektros, 59 proc. – iš Švedijos, 7 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalys pagamino kur kas mažiau elektros iš atsinaujinančių išteklių. Hidroelektrinėse gamyba smuko penktadaliu, o vėjo elektrinėse – daugiau nei 2,5 karto. Latvijoje gamyba sumažėjo 19 proc., o Lietuvoje – 38 proc. Tik Estijoje gamyba išaugo 17 proc. 
 
Rugpjūčio 16 d. Latvijoje vyko dviejų Kegumo hidroelektinės agregatų remonto darbai, porą valandų nedirbo ir Plavino hidroelektrinė, todėl latviai daugiau importavo iš Estijos ir Lietuvos. Vidutinė dienos kaina Baltijos šalyse viršijo 50 EUR/MWh, o valandos kaina siekė net ir 120 EUR/MWh.
 
Rugpjūčio 14-20 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 13 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 61 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 20 proc., o Lietuvos kryptimi - 28 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 93 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų