Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-12-01

Pirmasis tretinio elektros galios rezervo aukcionas – jau kitą savaitę

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ gruodžio 5 d. pradeda pirmąjį tretinio elektros galios rezervo aukcioną. Planuojama, kad jam įvykus bus įsigyta tretinio galios rezervo paslauga 2017 metams. 
 
Tretinio galios rezervo dydis nustatomas atsižvelgiant į didžiausią sistemoje veikiantį elementą - galimą trikdį, kuris staiga atsijungęs sukeltų didžiausią energijos deficitą. Šiuo metu didžiausią įtaką tam turi Lietuvos ir Švedijos jungtis „NordBalt“. 2017 m. tretinio galios rezervo kiekis nustatytas 484 megavatai.  
 
„Elektros perdavimo sistemos operatoriaus pareiga yra užtikrinti nenutrūkstamą elektros tiekimą. Turime būti garantuoti, kad bet kuriuo metu reikalingas tretinio galios rezervo kiekis bus prieinamas. Galios rezervo aukcionas – tai galimybė efektyviai išnaudoti elektrines, kurios šiuo metu veikia sistemoje. Dedame dideles viltis į konkurenciją“, – sakė Daivis Virbickas, „Litgrid“ generalinis direktorius.
 
Gruodžio 5 d. kvietimai dalyvauti tretinio elektros galios rezervų aukcione bus išsiųsti Lietuvos šiluminėms elektrinėms, atitinkančioms dalyvavimo aukcione sąlygas ir keliamus techninius reikalavimus pradėti gaminti elektrą bet kuriuo metu per 12 valandų nuo tada, kai atsiranda poreikis, ir užtikrinti elektros gamybą ne trumpiau kaip 10 parų. Tokius reikalavimus atitinka Mažeikių, Kauno, Panevėžio šiluminės elektrinės bei Lietuvos elektrinė.
 
Numatoma, kad paskutinė aukciono pasiūlymų pateikimo diena  yra gruodžio 13 d., aukciono laimėtojai bus viešai skelbiami gruodžio 16 d.   
 
Į viršų