Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-07-13

Lietuvos elektros biržoje - dinamiškas 2011 m. pirmas pusmetis

Pirmąjį 2011 metų pusmetį Lietuvos elektros birža baigė turėdama 28 registruotus biržos dalyvius, 19 iš jų aktyviai prekiavo. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius biržoje suprekiauta 3.815.330,7 MWh elektros energijos, vidutinė jos kaina 159,79 LTL/MWh. Pilna elektros prekybos pusmečio apžvalga pateikiama adresu: www.baltpool.lt
 
Stebimi pokyčiai biržoje - dinamiški. Reikšmingai pakito tiek prekybos apimtys, tiek ir vidutinė biržoje parduodamos elektros kaina. "Biržos apyvarta šių metų pirmą pusmetį, lyginant su pernai metų pirmu pusmečiu, paaugo 10-čia procentų, o vidutinė biržoje prekiaujamos elektros kaina tuo pačiu laikotarpiu buvo maždaug 12-a procentų didesnė," - sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid" generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Kainos augimui didžiausią įtaką turėjo silpnas šių metų pavasarinis polaidis, stipriai numušęs kainas praėjusiais metais, kai buvo išaugusi hidroelektrinėse pagamintos elektros pasiūla. Taip pat šį pusmetį buvo galima stebėti ir naujų, kainą sumažinusių veiksnių. Prekybos ypatumai jau daugiau kaip metus veikiančioje Estijos biržoje lėmė kainų Lietuvos elektros biržoje mažėjimą. Iki birželio mėnesio elektros energija beveik visomis valandomis buvo pigesnė Estijoje, nei Skandinavijoje, todėl elektra tekėdavo į Skandinaviją ir tai turėjo įtakos kainų kilimui mūsų regione. Nuo birželio mėnesio vidurio situacija pasikeitė. Šiuo metu gana dažnai Skandinavijoje formuojasi mažesnės kainos ir elektra patenka į Baltijos regioną. Tai turėjo įtakos ir Lietuvai, nes atsirado rinkos dalyvių, kurie elektros energiją pirkdavo Estijoje ir parduodavo ją Lietuvoje, tikėdamiesi, jog Lietuvoje kainos bus aukštesnės. Taip padidėjusi pasiūla sumažino elektros kainas Lietuvos elektros biržoje. Jei šios tendencijos nepasikeis, gali pavykti išvengti tokių didelių elektros energijos kainų, kokios buvo praėjusių metų vasarą.
 
Daugiau informacijos:
Sigitas Baltuška
Tel.: 8663 52328
El. paštas: sigitas.baltuska@litgrid.eu
 
Į viršų