Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-06-10

Vietinė elektros gamyba pristabdė rinkos kainų kilimą

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje birželio 2 – 8 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 23 centai už kilovatvalandę. Dėl planinių elektrinių remontų ir mažesnės pasiūlos Skandinavijos šalyse elektros kainos Suomijos ir Estijos prekybos zonose išliko gana aukštos, o vietinių elektrinių gaminamos elektros pasiūla Lietuvoje ir Latvijoje nemažina kainų rinkoje. 
 
Kaip ir kiekvieną vasarą, vis smarkiau šylant orams dėl technologinių priežasčių sumažėja Estijos–Latvijos jungties perdavimo galia, tai papildomai riboja elektros importo iš Skandinavijos ir Estijos galimybes. 
 
Karaliaučiaus šiluminės elektrinės vieno bloko remontas sumažino elektros importo iš Karaliaučiaus galimybes, atskiromis valandomis Karaliaučius tampa deficitine sistema. 
 
Vykdomi remontai Rusijos ir Baltarusijos elektros energetikos sistemose riboja importo iš žemyninės Rusijos  galimybes.  Tranzitinis elektros srautas dar labiau apkraunamas dėl padvigubėjusio Baltarusijos elektros energetikos sistemos deficito. 
 
Patikimam elektros tiekimui užtikrinti nuo birželio 2 dienos dirbanti Lietuvos elektrinė vietinės elektros pasiūlą vidutiniškai padidino 260 MW. Pasibaigus dujotiekio remontui Latvijoje, dar 180 MW elektros pasiūlą regione padidino nuo birželio 6 d. dirbanti Rygos šiluminė elektrinė, dėl to elektros kaina rinkoje sumažėjo 25 proc. lyginant su birželio 3-5 dienomis. 
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai birželio 2 – 8 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 93 proc., Lietuvos–Latvijos – 41 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 86 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 67 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų