Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-11-21

Spalio mėnesio elektros rinkos apžvalga

Vidutinė spalio mėnesio „Nord Pool“  sistemos kaina mažėjo beveik dešimtadaliui ir buvo 28,6 EUR/MWh. Kainos krito visose Baltijos jūros regiono valstybėse, o labiausiai - 18 proc. kainos sumažėjo Vokietijoje ir Danijoje, tuo tarpu Baltijos šalyse kainos krito dešimtadaliu. Kainos mažėjimą regione lėmė greičiau nei vartojimas didėjanti elektros pasiūla. Švedijoje be šiluminių elektrinių gamybos taip pat didėjo ir atominių bei vėjo elektrinių gaminama elektros energijos kiekis, o Danijoje bei Vokietijoje didelę įtaką kainų mažėjimui turėjo ženkliai išaugusi vėjo elektrinių generacija.   
 
Rinkos apžvalgą galite rasti ČIA.
 
Vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje spalį nukrito 9 proc. ir siekė 34,4 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų spaliu, kaina buvo 11 proc. žemesnė.
Spalį Baltijos šalyse buvo pagaminta 1867 GWh elektros - 19 proc. daugiau nei rugsėjį.  Didžiąją dalį elektros – 52 proc. pagamino Estija, 34 proc. – Latvija, o tik 14 proc. – Lietuva. 
Didžiausią dalį – 893 GWh (48 proc.) – pagamino šiluminės elektrinės, 228 GWh (15 proc.) – kitos mažosios ir pramonės įmonių elektrinės. Hidroelektrinės elektrinės pagamino 461 GWh (25 proc.), o vėjo jėgainės – 225 GWh (12 proc.).
Spalio mėnesį elektros paklausa Baltijos šalyse didėjo dešimtadaliu ir siekė 2244 GWh. Daugiausiai - 40 proc. elektros suvartota Lietuvoje, o labiausiai vartojimas (lyginant su rugsėjo mėnesiu) augo Estijoje – 15 proc. Vartojimas Lietuvoje ir Latvijoje didėjo atitinkamai 11 proc. ir 6 proc. 
Spalį Lietuva importavo 78 proc. suvartotos elektros. Elektros importas iš Švedijos sudarė 42 proc., importas iš Latvijos, Estijos ir Suomijos – 30 proc. Elektros importas iš trečiųjų šalių siekė 26 proc., o importas iš Lenkijos sudarė 3 proc. visos importuotos elektros.
 
 
Į viršų