Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-11-12

Bendruose mokslinių tyrimų projektuose modeliuos Baltijos šalių elektros energetikos plėtrą

Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“, „Augstsprieguma tikls (AST)“ ir „Elering“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl bendrų tęstinių regioninės svarbos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) projektų vykdymo.
 
Siekdamos tapti visaverte Europos elektros energetikos sistemos dalimi, Baltijos šalys ne tik koordinuotai vykdo strateginius projektus, susijusius su sinchronizacija, bet ir įžvelgia didelę bendradarbiavimo MTTP srityje naudą.

„Baltijos šalių elektros infrastruktūros ir rinkos vystymas yra svarbūs ir turėtų būti analizuojami ir plėtojami kaip bendri regioniniai projektai, taip efektyviau išnaudosime tiek esamą, tiek statomą infrastruktūrą. Regiono integracija į bendrą Baltijos šalių ir Šiaurės šalių elektros biržą, konkurencingos generacijos vystymo iššūkiai ir pasiruošimas sinchroniniam darbui kontinentinės Europos elektros sistemoje – visų trijų Baltijos valstybių reikalas, todėl ir tiriamieji darbai bei studijos prasmingos, kai atliekame jas apjungę jėgas ir matydami bendrus tikslus“, – sako „Litgrid“ vadovas Virgilijus Poderys.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos darbų kalendoriuje – regioninės svarbos tyrimų projektai, susiję su elektros rinkos modeliavimu, ilgalaikiu perdavimo tinklo plėtros planavimu bei dispečeriniu valdymu. Pirmas bendras Baltijos šalių perdavimo sistemos operatorių vykdomas projektas – ilgalaikis elektros rinkos modeliavimas, nustatant bendrus elektros energetikos sistemos vystymo scenarijus. Pagal juos bus galima apskaičiuoti, kaip optimizuoti šalių kaštus, plėtojant bendrą Baltijos šalių energetikos sistemą bei užtikrinti elektros tiekimo saugumą visose trijose valstybėse.

Bendrų Baltijos šalių energetikos sistemos vystymosi modeliavimo rezultatai bus naudojami ruošiant visos Europos dešimties metų perdavimo tinklo plėtros plano (angl. TYNDP) atnaujinimą 2014 m., kurį inicijavo  Europos elektros perdavimo sistemų operatorių asociacija ENTSO-E.
 
Į viršų