Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros energetikos įmonės ir policija stiprina bendradarbiavimą strateginių objektų saugos srityje
2013-10-28

Elektros energetikos įmonės ir policija stiprina bendradarbiavimą strateginių objektų saugos srityje

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ ir Policijos departamentas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Svarbiausios šalies elektros energetikos įmonės ir teisėsaugininkai susitarė glaudžiai ir konstruktyviai dirbti užtikrinant strategiškai svarbių elektros energetikos objektų saugumą.
 
Sutartyje numatyta visapusiškai bendradarbiauti, organizuojant prevencinio pobūdžio priemones, diegiant saugos sistemas, keičiantis informacija apie kriminogeninę situaciją, vertinant galimas grėsmes energetikos objektams ekstremalių įvykių atveju.
 
„Elektros perdavimo sistemos operatorius atsako už strateginės reikšmės aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą visoje Lietuvoje. Patikimas ir nenutrūkstamas energijos persiuntimas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam šalies gyventojui, verslui ir viešajam sektoriui – visai šalies ekonomikai. Policijos įsitraukimas į tinklo apsaugą mums yra labai svarbus ir vertingas“, – sako „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
„Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklauso elektros ir šilumos gamybos bendrovė „Lietuvos energijos gamyba”, valdanti elektrinę Elektrėnuose bei hidroelektrines Kruonyje ir Kaune, taip pat elektros skirstomųjų tinklų operatorė LESTO, kitos energetikos įmonės. „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas sako, kad visų šių įmonių veikloje didžiulis dėmesys skiriamas įrenginių saugumui užtikrinti: „Tikimės, jog bendradarbiavimas su Policijos departamentu padės dar geriau apsaugoti strateginius objektus, tam, kad būtų užtikrintas patikimas elektros tiekimas gyventojams“.
 
„Palaikome ir skatiname visas iniciatyvas, skirtas apsisaugoti nuo galimų nusikalstamų veikų ir skirtas didinti žmonių saugumo jausmą“, – po sutarties pasirašymo sakė laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Algirdas Stončaitis. 
 
Lietuvos elektrinė, Kauno hidroelektrinė, Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, šiluminės elektrinės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Panevėžyje yra strateginės svarbos elektros gamintojai Lietuvoje. Jų pagaminta elektra perduodama aukštos įtampos elektros perdavimo tinklu, kurį sudaro beveik 6700 km elektros linijų bei 234 transformatorių pastotės, iš kurių elektra tiekiama vartotojams skirstomuoju tinklu. Sklandus ir patikimas visos elektros energetikos sistemos darbas užtikrina nenutrūkstamą šalies pramonės, susisiekimo, sveikatos priežiūros, valstybės valdymo ir kitas veiklas.
 
Į viršų