Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > 330 kV linijos Vilnius–Neris statyba

330 kV linijos Vilnius–Neris statyba

Statusas: pasirengimas projektavimo ir rangos darbų pirkimui.
Projekto tikslas
 
Sustiprinti Vilniaus elektros mazgą užtikrinant elektros energijos tiekimo patikimumą po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais ir patenkinti augantį sostinės elektros poreikį, nutiesiant 330 kV elektros perdavimo liniją, jungiančią Vilniaus ir Neries 330 kV transformatorių pastotes.
 
Projekto reikšmė
 
Lietuvos elektros sistemą perorientuojant dirbti sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos tinklais, turi būti užtikrintas patikimas elektros perdavimas ir padidintas elektros tiekimo saugumas.
 
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. ji veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
 
Po sinchronizacijos atjungus linijas su Baltarusija, nauja linija Vilnius-Neris reikalinga elektros tiekimo patikimumui Vilniuje užtikrinti. Ji taip pat sustiprins Vilniaus miesto elektros mazgą ir sudarys sąlygas toliau plėsti tinklą augančiam miesto ir rajono elektros galios poreikiui patenkinti.
 
 
Duomenys apie projektą
Teritorija: Vilniaus miesto savivaldybė (Panerių seniūnija), Vilniaus rajono savivaldybė (Nemenčinės, Bezdonių, Lavoriškių, Mickūnų, Šatrininkų, Rukainių, Marijampolio, Pagirių, Juodšilių seniūnijos)
Planuojamos linijos pradžia: Vilniaus transformatorių pastotė Panerių seniūnijoje, J. Tiškevičiaus g. 72A
Planuojamos linijos pabaiga:  Neries transformatorių pastotė Nemenčinės seniūnijoje, Karveliškių vs., Vilijos g. 67
Bendras linijos ilgis: 81 km
Įtampa: 330 kV
Numatoma užbaigimo data: 2025 m.
Finansavimas: projektas iš dalies finansuojamas iš Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų priemonės „Connecting Europe Facility“ (CEF).
 
Bendra projekto informacija
 
Projekto metu bus nutiesta 58 km ilgio nauja linija nuo Neries transformatorių pastotės Nemenčinėje iki Marijampolio seniūnijos, ir esamame inžineriniame koridoriuje rekonstruota 23 km ilgio esamos oro linijos Vilnius-Molodečno atkarpa nuo Marijampolio seniūnijos iki Vilniaus transformatorių pastotės Panerių seniūnijoje.
 
Planuojamos 330 kV elektros perdavimo linijos Vilnius-Neris žemėlapis
 
 
 
 
 
Į viršų