Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-11-28

Elektros kainos didėjo visame regione

Praėjusią savaitę, lapkričio 20 – 26 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos didėjo. Sistemos kaina kilo 9 proc., o Lietuvos prekybos zonoje elektros kainos augimas buvo vienas mažiausių regione - 4 proc. Vidutinė praėjusios savaitės didmeninė kaina Lietuvos prekybos zonoje siekė 37,8 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, kaina buvo 2 proc. aukštesnė.
 
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros, 7 proc. – Švedijos, 57 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 36 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Esant ribotoms importo galimybėms iš Švedijos dėl NordBalt remonto, praėjusią savaitę buvo pastebimai išaugusi elektros generacija Baltijos šalyse. Labiausiai – 24 proc. gamyba išaugo Estijoje, o Latvijoje ir Lietuvoje didėjo atitinkamai 1 proc. ir 3 proc., ir bendra Baltijos šalių gamyba padidėjo 12 proc. Baltijos šalyse labiausiai augo šiluminių elektrinių gamyba – 37 proc., tuo tarpu vėjo ir hidroelektrinių generacija sumažėjo beveik penktadaliu. Lietuvoje mažėjo tik vėjo elektrinių gamyba (15 proc.), tuo tarpu hidroelektrinių gamyba išaugo beveik dešimtadaliu, o kitų pramonės įmonių elektros gamyba išaugo keleriopai ir sudarė 8 proc. visos vietinės elektros generacijos šalyje.  
 
Lapkričio 20 – 26 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 66 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 15 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 72 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 22 proc., o Lietuvos kryptimi - 27 proc. Pasibaigus  „NordBalt“ remonto darbams, nuo lapkričio 25 d. išduoti pralaidumai dienos-prieš prekybos biržoje Lietuvos kryptimi buvo išnaudojami 42 proc., Švedijos kryptimi – 1 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų