Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Sėkmingai įjungta naujoji aukštos įtampos elektros perdavimo linija
2014-10-16

Sėkmingai įjungta naujoji aukštos įtampos elektros perdavimo linija

Naująja aukštos įtampos elektros perdavimo linija, nutiesta nuo Klaipėdos iki Telšių, jau teka elektra. Tai pirmoji 330 kV įtampos elektros perdavimo linija, pastatyta per atkurtos nepriklausomybės metus. Naujoji oro linija užtikrins, kad kitąmet pradėjus veikti elektros tiltui „NordBalt“ visą Lietuvą pasieks elektros energija iš Šiaurės Europos.
 
„Naujoji 330 kV įtampos elektros perdavimo linija Klaipėda-Telšiai iš esmės pagerina elektros tiekimo Klaipėdos miestui ir rajonui patikimumą. Iki šiol vakarinėje Lietuvos dalyje veikė tik tarpsisteminės jungtys, o elektra tarp rytinės ir vakarinės Lietuvos dalies turėjo būti perduodama per kaimynų teritoriją. Be to, linija Klaipėda-Telšiai reikalinga ir maksimaliai išnaudoti statomą „NordBalt“ elektros jungtį, kurios eksploataciją planuojame pradėti 2015 metų gruodį“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
Klaipėdos ir Telšių transformatorių pastotes jungianti elektros perdavimo linija driekiasi beveik 90 kilometrų. Per trejus linijos statybų metus iškilo 265 metalinės ir gelžbetoninės atramos. Trečdalis linijos trasos yra apaugusi miškais, keliolika sykių kertamos Žemaitijos upės, tarp jų ir Minija. Siekiant apsaugoti per Minijos slėnį migruojančius paukščius ant laidų pakabinti atšvaitai, gerinantys jų matomumą, o kitąmet upės slėniuose ir miškingose vietose, kurias kerta linija, bus stebimas paukščių judėjimas. Netrukus skirtingose elektros perdavimo linijos atkarpose bus atliekami elektromagnetinio lauko matavimai, siekiant įsitikinti, jog po aukštos įtampos linija susidarantys elektromagnetiniai laukai atitinka  Lietuvos higienos normoje įtvirtintus reikalavimus ir neviršija nustatytų normų.
 
„Pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pastatyta aukštosios įtampos elektros linija – tai ir projekto valdymo iššūkis Lietuvos energetikai. Vykdydami šį projektą tuo pačiu kaupiame kompetencijas ir kitų naujų linijų, kurios būtinos šalies energetikos sistemos integracijai  į kontinentinės Europos tinklus, statybai,“ – sako D. Virbickas.
 
2009 metais pradėjus vykdyti projektą buvo atliktas poveikio aplinkai vertinimas ir pagal tai parinkta trasa, užtikrinant, kad naujoji linija bus kiek įmanoma toliau nuo gyvenamųjų vietovių, aplenks kultūros paveldo objektus ir naudingųjų iškasenų telkinius.
 
Naujosios linijos parengiamųjų ir statybos darbų vertė siekia 68 mln. litų, 40 proc. projekto finansuota Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Linija Klaipėda – Telšiai kerta beveik 600 žemės sklypų, jų savininkams pagal servituto nustatymo sutartis išmokėta apie 5 mln. litų kompensacijų.
 
Nutiesus naująją elektros perdavimo liniją 330 kV įtampos linijų ilgis išauga iki 1760 kilometrų. Iš viso „Litgrid“ valdo beveik 6,8 tūkst. oro ir kabelio linijų, kuriomis perduodama elektra visoje Lietuvoje ir į kaimynines elektros energetikos sistemas – Latviją, Baltarusiją ir Karaliaučių.
 
Naujosios linijos nuotraukų galeriją galima pamatyti čia. Vaizdo reportažas, padarytas iš oro, yra čia
 
Į viršų