Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-03-06

65 proc. praėjusiais metais suvartotos elektros – importuota

Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ duomenimis, praėjusiais metais Lietuva importavo 65 proc. šalyje suvartotos elektros energijos. 2010-aisiais importas sudarė 58 proc. suvartotos elektros.
 
„Trečius metus iš eilės esame daugiausiai elektros importuojanti valstybė Europos Sąjungoje. Net ir 10-15 proc. elektros importas laikomas ekonominės rizikos faktoriumi. Įvertinus alternatyvas, patikimą ir konkurencingą bazinę elektros generaciją gali užtikrinti naujoji Visagino atominė elektrinė“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Praėjusiais metais bendras šalies elektros poreikis siekė 10,4 teravatvalandžių  (TWh), elektros importui ir importuotoms dujoms elektrai pagaminti išleista per 2 mlrd. litų.
 
Elektros importas siekė 6,74 TWh, už jas sumokėta daugiau kaip milijardas litų. Lietuvoje pagaminta apie 3 TWh elektros energijos, importuotoms dujoms elektrai pagaminti išleista taip pat apie milijardą litų.
 
Į viršų