Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-02-02

Baltijos jūros regione elektros kainas rinkoje mažino stiprus vėjas

Paskutinę sausio savaitę, 25-31 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 38 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina krito beveik trečdaliu. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 71 proc. suvartotos elektros, 48 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 18 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Lietuvoje vėjo elektrinių gamyba išaugo daugiau nei tris kartus. 
 
Vėjo elektrinės daugiau gamino visame Baltijos jūros regione. Išaugusi pigios elektros pasiūla ir smukusi paklausa atšilus orams lėmė žemas elektros kainas biržoje. Vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina krito daugiau kaip per pusę iki 18,2 EUR/Mwh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas sausio 25-31 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 52 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 16 proc., Lietuvos-Lenkijos – 70 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų