Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-04-18

Šventinę savaitę elektros rinkoje kainos sumažėjo daugiau nei 7 proc.

Praėjusią savaitę, balandžio 10-16 d. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina sumažėjo 7 proc. iki 28,5 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Praėjusiais metais tuo pačiu metu vidutinė savaitės kaina buvo 13 proc. aukštesnė.
 
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros, 16 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 53 proc. – iš Švedijos, 7 proc. – iš Lenkijos, o 24 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse vėjo elektrinės pagamino 73 proc. daugiau elektros, bet dėl žemų kainų Šiaurės Europoje bendrai gamyba smuko 12 proc. Šiluminėse elektrinėse buvo pagaminta ketvirtadaliu mažiau, o hidroelektrinėse – 4 proc. mažiau elektros. Palyginti su ankstesne savaite, Estija tapo deficitine sistema ir importas iš Latvijos išaugo kelis kartus. 
 
Balandžio 10-16 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 13 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 1 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 6 proc., o iš Latvijos į Estiją 10 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 50 proc., o Lietuvos kryptimi - 42 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 69 proc., o Švedijos kryptimi – 3 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų