Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-01-16

Elektros energijos kainos didėjo visame regione

Praėjusią savaitę, sausio 8 – 14 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos didėjo ir sistemos kaina kilo 15 proc. Sistemos kainos augimą lėmė 6 proc. padidėjusi paklausa Šiaurės ir Baltijos šalyse ir sumažėjusi vėjo generacija.  Vidutinė savaitės didmeninė kaina Lietuvoje ir Latvijoje jau trečią savaitę buvo vienoda. Palyginus su sausio pirmąja savaite, Lietuvoje ir Latvijoje kainos augo 21 proc. ir siekė 36 Eur/MWh. 
Lietuvoje importuota 80 proc. suvartotos elektros energijos: 23 proc. – iš Švedijos, 51 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 26 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalyse suvartojimas augo 11 proc., tuo tarpu, gamyba Baltijos šalyse didėjo 23 proc. Labiausiai – 32 proc. gamyba išaugo Estijoje, o Latvijoje gamyba didėjo 22 proc. Tuo tarpu Lietuvoje gamyba mažėjo 4 proc. Baltijos šalyse labiausiai augo šiluminių elektrinių gamyba – net 59 proc., o hidroelektrinių gamyba didėjo 10 proc. Tuo tarpu, palyginus su sausio pirmąja savaite, vėjo elektrinių generacija Baltijos šalyse mažėjo 54 proc. Lietuvoje 55 proc. didėjo hidroelektrinių gamyba ir 87 proc. šiluminių elektrinių gamyba, tuo tarpu vėjo elektrinių gamyba sumažėjo 40 proc. 
Sausio 8 – 14 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 59 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 28 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 42 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 63 proc., o Lietuvos kryptimi - 2 proc. Praėjusią savaitę Lietuvos – Švedijos „NordBalt“ tarpsisteminėje jungtyje išduoti pralaidumai Lietuvos kryptimi buvo išnaudojami 50 proc., o Švedijos kryptimi – 3 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų