Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-05-22

Elektros rinkoje per savaitę vidutinė kaina sumažėjo 7 proc.

Praėjusią savaitę, gegužės 15-21 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina krito 7 proc. iki 30,9 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). „Nord Pool“ sistemos kaina taip pat smuko 16 proc. iki 26,9 EUR/MWh. Pagrindinė mažesnių kainų priežastis – smukęs elektros vartojimas. 
 
Lietuvoje  importuota 85 proc. suvartotos elektros, 43 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 46 proc. – iš Švedijos, o 12 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Švedijoje smukus kainai, eksportas į Lietuvą augo 2,5 karto. Nuo gegužės 13 d. remontuojamas Karaliaučiaus šiluminės elektrinės pirmasis blokas, todėl importas į Lietuvą sumažėjo keleriopai. 
 
Baltijos šalių šiluminės elektrinės pagamino 17 proc. mažiau elektros, o vėjo elektrinės – ketvirtadaliu mažiau. Artėjant vasarai senka ir Latvijos hidroresursai: palyginti su ankstesne savaite, hidroelektrinėse pagaminta ketvirtadaliu mažiau elektros. Nuo gegužės 13 d. dėl priežiūros darbų vienoje iš Latvijos hidroelektrinių rinkai neprieinami du elektrinės generatoriai, iš viso 110 megavatų. Lietuvoje hidroelektrinės pagamino penktadaliu daugiau, o vėjo elektrinės – 36 proc. mažiau elektros. 
 
Gegužės 15-21 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 46 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 20 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 76 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 97 proc., o Lietuvos kryptimi - 1 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 87 proc.
 
 
Į viršų