Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Tinkamai išplėtota elektros infrastruktūra Lietuvos verslui taupo pinigus
2016-06-17

Tinkamai išplėtota elektros infrastruktūra Lietuvos verslui taupo pinigus

Ilgą laiką priklausęs tik nuo kaimyninių elektros sistemų, Klaipėdos regionas šiandien yra visiškai integruotas į Lietuvos elektros perdavimo tinklą. Per keletą metų regione buvo įgyvendinti strateginės svarbos elektros tinklo projektai – 330 kV oro linija nuo Klaipėdos iki Telšių, sujungusi uostamiestį su likusia Lietuvos dalimi, ir  700 MW galios elektros jungtis su Švedija „NordBalt“. Pasak Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, tai užtikrina patikimą elektros tiekimą ir sudaro progą paslaugų ir pramonės įmonėms efektyviau vartoti elektrą. 
 
„Lietuvos elektros perdavimo sistema plėtojama ten, kur labiausiai reikia vartotojams. Daug bendrovėje vykdomų tinklo stiprinimo projektų yra susiję su Klaipėdos kraštu, kuriame paslaugų ir pramonės pozicijos yra tvirtos ir patikimai perduodamos elektros poreikis yra didelis“, – sakė D. Virbickas susitikime su Klaipėdos Laisvosios ekonomikos zonos įmonių atstovais. 
 
Per pirmuosius šių metų mėnesius prie elektros perdavimo tinklo vakarinėje Lietuvos dalyje prijungta beveik 120 megavatų galios vėjo parkų. Siekiant stiprinti elektros tinklo patikimumą netrukus prasidės dviejų naujų 110 kilovoltų elektros oro linijų statybos Pagėgių ir Kretingos rajonuose. 
 
Anot D. Virbicko, nuo vasario pradėjus eksploatuoti dvi naujas tarptautines jungtis su Lenkija ir Švedija paslaugų ir pramonės sektoriams, kurie suvartoja 70 proc. visos elektros Lietuvoje, sąlygos pirkti elektrą didmeninėje rinkoje smarkiai pagerėjo. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina, iki tol buvusi aukščiausia Baltijos ir Šiaurės šalių rinkose, ima panašėti į suomišką. Palyginti 2016 m. vasarį-gegužę su atitinkamu laikotarpiu pernai, kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Suomijos prekybos zonų sumažėjo trečdaliu. 
 
„Paprastai kalbant, per šį laikotarpį vidutiniškai kas mėnesį milijoną kilovatvalandžių sunaudojanti ir elektrą laisvoje rinkoje perkanti vidutinio dydžio pramonės įmonė sutaupė apie 18 tūkst. eurų vien dėl to, kad nutiesus kabelį iki Švedijos konkurencija tarp elektros gamintojų išaugo ir kaina sumažėjo“, – sakė D. Virbickas. 
 
Pernai „Nord Pool“ biržoje nupirkta daugiau nei 80 proc. Lietuvoje suvartotos elektros. Kiek daugiau nei dešimtadalis suvartotos elektros buvo įsigyta pagal dvišales sutartis. 
 
Į viršų