Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-02-27

Elektros rinkoje kaina buvo mažiausia nuo metų pradžios

Praėjusią savaitę, vasario 20-26 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina siekė 31,99 eurus už megavatvalandę (EUR/MWh). 16 proc. kainų smuktelėjimą lėmė pigesnės elektros importas iš Šiaurės šalių ir išaugusi gamyba iš atsinaujinančių išteklių Baltijos šalyse. 
 
Lietuvoje importuota 69 proc. suvartotos elektros, 23 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 16 proc. – iš Švedijos, 12 proc. – iš Lenkijos ir 49 proc. – iš trečiųjų šalių. Visose Baltijos šalyse vėjo elektrinės pagamino 70 proc. daugiau, o hidroelektrinės – ketvirtadaliu daugiau. Lietuvoje vėjo jėgainių gamyba augo daugiau nei du kartus.
 
Mažesnei kainai įtakos turėjo ir šylantys orai – praėjusią savaitę buvo suvartota 3 proc. mažiau elektros. Mažesnis suvartojimas lėmę ir mažesnę šiluminių elektrinių gamybą – Baltijos šalyse ji smuko ketvirtadaliu. Vasario 24 d., kai buvo minima Estijos nepriklausomybės diena, suvartojimas buvo apie penktadalį mažesnis nei įprastą darbo dieną.    
 
„NordPool“ sistemos vidutinė kaina sumažėjo beveik 7 proc. iki 29,84 EUR/MWh. Visose Baltijos jūros regiono valstybėse kainos smuko dėl sumažėjusio vartojimo ir atšilusio oro. Be to, Švedijoje ir Danijoje smarkiai išaugo vėjo elektrinių gamyba ir Švedija daugiau eksportavo į Norvegiją, Suomiją bei Lenkiją. „NordBalt“ jungtimi perduodama elektra pradėta prekiauti praėjusį penktadienį. 
 
Vasario 20-26 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 17 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 41 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 31 proc., o Lietuvos kryptimi - 51 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 48 proc., o Švedijos kryptimi – 2 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų