Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-05-30

Elektros rinkoje pasiūlą užtikrino vietinės šiluminės elektrinės

Praėjusią savaitę, gegužės 23-29 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 39 EUR/MWh, 14 proc. aukštesnė nei ankstesnę savaitę. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina išliko 4 proc. žemesnė, ją palaikė atpigusi elektros gamyba Latvijos ir Lietuvos šiluminėse elektrinėse. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 71 proc. suvartotos elektros, 15 proc. mažiau nei ankstesniu laikotarpiu. 73 proc. elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Nuo gegužės 23 d. planiniams priežiūros darbams atjungta Lietuvos ir Švedijos elektros jungtis „NordBalt“. 
 
Rygos šiluminių elektrinių gamyba išaugo daugiau nei du kartus, visą savaitę gamino ir Lietuvos elektrinė. Vėjo elektrinių gamyba Lietuvoje smuko 12 proc.
 
Gegužės 23-29 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 56 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 71 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 92 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 14 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų