Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros kainos mažėjo dėl pigesnės elektros iš Skandinavijos
2017-10-02

Elektros kainos mažėjo dėl pigesnės elektros iš Skandinavijos

Praėjusią savaitę, rugsėjo 24 d.- spalio 1d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina krito beveik dešimtadaliu ir siekė 35,6 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Žemesnes kainas formavo pigesnis elektros importo srautas iš Švedijos.
Lietuvoje importuota 83 proc. suvartotos elektros, 46 proc. – iš Švedijos, 27 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 27 proc. elektros – iš trečiųjų šalių.
 
Praėjusią savaitę bendra Baltijos šalių gamyba išliko stabili, o trečdaliu sumažėjusią vėjo generaciją pakeitė 10 proc. išaugusi šiluminių elektrinių gamyba ir 3 proc. išaugusi hidroelektrinių gamyba. Estijoje gamyba didėjo 17 proc., Latvijoje sumažėjo 6 proc., o Lietuvoje smuko net ketvirtadaliu. Daugiausiai Lietuvoje vietinė gamyba mažėjo dėl smukusios gamybos Lietuvos elektrinėje - šiluminių elektrinių gamyba sudarė 3 proc. visos šalies gamybos. Taip pat beveik ketvirtadaliu sumažėjo vėjo elektrinėse pagamintos elektros kiekis, o hidroelektrinės gamino penktadaliu daugiau. 
 
Rugsėjo 24 d. – spalio 1d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 30 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 5 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 63 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 63 proc., o Lietuvos kryptimi - 2 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 89 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų