Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-05-07

„Litgrid“ pajamos pirmąjį metų ketvirtį augo 12 proc.

Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ pajamos pirmąjį 2020 m. metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 12 proc. iki 53,4 mln. eurų, grynasis pelnas – augo daugiau nei 2,5 karto ir pasiekė 9,1 mln. eurų.
Pirmojo ketvirčio pajamų augimą  lėmė 21,7 proc. augusios pajamos už sistemines paslaugas (iki 22,9 mln. eurų) ir 19 proc.  už elektros perdavimą, (iki 22 mln. eurų).
 
Nuo 2020 m. sausio 1 d. patvirtinta 0,814 ct/kWh, arba 24 proc. didesnė vidutinė  elektros energijos perdavimo paslaugos kaina. Šiam padidėjimui didžiausią įtaką turėjo tai, kad 2019 m. „Litgrid“ leidžiamų pajamų dydis buvo sumažintas nustatytos investicijų grąžos viršijimo dydžiu už ankstesnius laikotarpius.
Sisteminių paslaugų kaina nuo 2020 m. sausio 1 d. padidėjo beveik 28 proc. – iki 0,785 ct/kWh. Esminės priežastys, lėmusios šios kainos pokytį, yra sąnaudos, reikalingos esant būtinybei  užtikrinti elektros energetikos sistemos izoliuotą darbą visus metus.
„Litgrid“ sąnaudos sumažėjo 1,9 proc., iki 42,5 mln. eurų, lyginant su 2019 m. pirmu ketvirčiu.
 
2020 m. pirmojo ketvirčio EBITDA padidėjo 6,4 mln. eurų (67,6 proc.) lyginant su 2019 m. I ketvirčio rezultatais ir iš viso sudarė 15,9 mln. eurų. EBITDA marža išaugo iki 29,5 proc. (2019 m. buvo 19,8 proc.).
 
2020 m. pirmojo ketvirčio „Litgrid“ perkrovų įplaukos padidėjo 3 kartus, iki 9 mln. eurų. Šias lėšas planuojama skirti Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektui finansuoti. Per šį ketvirtį daugiau nei pusė bendrovės investicijų – apie 2,5 mln. eurų – taip pat buvo skiriama strateginiams valstybės projektams įgyvendinti.
 
„Ekstremalių sąlygų kontekste įmonės veikla vyko stabiliai, užtikrinant nuoseklų augimą, sako „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.  - Vykdome būtinąsias paslaugas piliečiams bei nesustojame esamame kontekste tęsti strategiškai Lietuvai svarbaus sinchronizacijos projekto, grėsmės veiklos tęstinumai neįžvelgiame.“
„Litgrid“ vadovas taip pat prognozuoja, kad COVID-19 pandemija neturės reikšmingos įtakos  bendrovės ilgalaikio turto vertei, generuojamiems pagrindinės veiklos pinigų srautams bei finansinių bendrovės įsipareigojimų vykdymui.
 
Bendrovė šių metų pradžioje su Valstybinė energetikos reguliavimo taryba suderino dešimtmečio investicijų į perdavimo tinklo saugumą, patikimumą ir plėtrą planą. Tai leis per 2019–2028 m. „Litgrid“ išvystyti ir pritaikyti Lietuvos energetikos sistemą sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais ir įgyvendinti Lietuvos energetikos strateginį tikslą – integruojant atsinaujinančius
išteklius užtikrinti, kad iki 2030 m. šalyje pagaminta elektros energija tenkintų 70 proc. poreikio. Tarp Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatorių taip pat buvo pasirašytas memorandumas dėl regioninio bendradarbiavimo modelio, padėsiančio joms veikti drauge ir kartu įgyvendinti svarbius sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais projektus.
 
 
Į viršų