Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-09-17

Informacija apie viešąsias konsultacijas dėl bendros Baltijos šalių pralaidumo paskirstymo ir valdymo metodikos

Rugpjūčio 7 d. Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai baigė viešąsias konsultacijas dėl Tarpsisteminių pralaidumų skaičiavimo, nustatymo ir paskirstymo Baltijos šalyse ir su trečiosiomis šalimis sąlygų, nuostatų ir metodologijos.
 
Rugsėjo 11 d. Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai šias taisykles pasirašė ir atidavė peržiūrėti nacionalinėms reguliavimo institucijoms – Estijos konkurencijos tarnybai, Latvijos komunalinių paslaugų komisijai ir Lietuvos valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, kurios turės patvirtinti galutinę taisyklių redakciją.
 
Taisyklės peržiūrimos dėl to, kad nuo 2016 metų pradžios Baltijos šalyse pradės veikti dvi naujos tarpsisteminės elektros jungtys – „NordBalt“ ir „LitPol Link“. Be to, rugpjūtį įsigaliojo Europos Sąjungos Jungčių pralaidumo paskirstymo ir perkrovų valdymo tinklo kodeksas.
 
Daugiau informacijos apie viešųjų konsultacijų rezultatus galite rasti čia.
 
Nacionaliniams reguliuotojams patvirtinus taisykles, jos įsigalios nuo 2016 m. sausio 1 dienos.
 
Į viršų