Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2021-08-18

„Litgrid“ tikrins elektros perdavimo sistemos pasirengimą dirbti izoliuotai

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė pirkimą atlikti studiją, kuria bus nustatytos sąlygos Lietuvos elektros energetikos sistemai veikti izoliuotu režimu. Ruošdamasi šalies energetikos sistemos sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, „Litgrid“ siekia užtikrinti, kad prireikus sistema galėtų veikti savarankiškai, atskirai nuo kitų valstybių ir Vakarų Europos tinklų bei IPS / UPS elektros energetikos sistemos.
 
Vykdant studiją ketinama atlikti Lietuvos elektros perdavimo sistemos stabilumo analizę bei elektrinių bandymus. Elektrinių bandymų metu bus tyrinėjamos elektrinių valdymo sistemos kilus dideliems dažnio nuokrypiams. Vadovaujantis studijos nustatytomis sąlygomis „Litgrid“ planuoja vykdyti pilną Lietuvos elektros energetikos sistemos bandymą 2022 m. rugsėjį.
„Šis tyrimas yra dar vienas reikšmingas žingsnis strateginio Lietuvos tikslo, sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais, link. Šios studijos reikia tam, kad galėtume nustatyti, ką dar turime padaryti, kad būtume visiškai pasirengę dirbti savarankiškai, izoliuotu režimu, valdyti dažnį ir užtikrinti patikimą Lietuvos elektros perdavimo sistemos darbą iki susijungiant su žemyninės Europos partnerių sistemomis“, — teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.
 
Pasak jo, studija atliekama vykdant 2020 m. lapkritį Vyriausybės nutarimu patvirtintą priemonių planą šalies elektros energetikos sistemos savarankiškumui ir patikimumui stiprinti. Tyrimu siekiama išbandyti sistemos techninį pasirengimą veikti izoliuotu režimu, patikrinti generatorių ir nuolatinės srovės jungčių galimybes prireikus užtikrinti dažnio stabilumą, įvertinti „Litgrid“ ir elektros energijos gamintojų bei kaimyninių šalių operatorių pasirengimą sklandžiai bendradarbiauti perėjus prie izoliuoto režimo.
 
Ruošdamasi sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, „Litgrid“ yra anksčiau atlikusi dalinius technologinius Lietuvos izoliuoto darbo bandymus. Jų rezultatai parodė, kad šalies elektros energijos gamintojai yra tinkamai pasirengę avariniu režimu dirbti izoliuotai, valdyti dažnį bei reaguoti į jo pokyčius, jei to prireiktų.
 
Į viršų