Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Alytaus rajone pradėta statyti nauja elektros linija
2016-12-08

Alytaus rajone pradėta statyti nauja elektros linija

Alytaus rajone pradėtos naujos elektros perdavimo linijos nuo Alytaus iki Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statybos. Praėjusią savaitę išdavus paskutinius statybos leidimus, darbai bus pradedami ir Prienų bei Kaišiadorių rajonuose.
 
„Alytaus-Kruonio elektros linija svarbi patikimiems elektros mainams tarp Lietuvos ir Lenkijos. Sustiprindama elektros perdavimo tinklą šalies pietryčiuose, ji užtikrins, kad Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis „LitPol Link“ būtų išnaudojama kuo efektyviau. Naujoji linija bus svarbi ir planuojant antrąją elektros jungtį su Lenkija“, - sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.
 
Dvigrandė 55 kilometrų ilgio oro linija nusitęs per  Alytaus, Prienų ir Kaišiadorių rajonus. Elektros linija prasidės ties Alytaus transformatorių pastote Butkūnų kaime ir tęsis iki Maisiejūnų kaime esančios Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės. Linijos statybos darbai vienu metu vyks visuose trijuose rajonuose ir bus baigti per 2017 metus.
 
Liniją stato „Litgrid“ skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „A. Žilinskio ir ko“. Sutarties vertė - 23 mln. eurų, iš jų apie pusė finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
 
 
Į viršų