Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-08-04

Hidroelektrinėse sumažėjo elektros gamyba

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje liepos 28 – rugpjūčio 3 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 21,5 cento už kilovatvalandę. Praėjusios savaitės kainoms įtakos turėjo ne tik intensyviai vykdomi tinklų remontai ir dėl to mažesnės techninės importo galimybės, bet ir visame regione sumažėjusi elektros pasiūla. Tuo tarpu dėl besitęsiančių karščių elektros poreikis, lyginant su pernai metų liepa, išaugo. 
 
Dėl smarkiai sumažėjusio vandens lygio žymiai mažiau elektros gamina hidroelektrinės Latvijoje ir Lietuvoje. Lyginant su praėjusių metų liepos mėnesiu, daugiau kaip penktadaliu mažesnis vandens lygis Daugavoje trečdaliu sumažino visų trijų pagrindinių Latvijos hidroelektrinių gamybos lygį. Ketvirtadaliu mažiau elektros gamina ir Kauno hidroelektrinė – vandens lygis Nemune yra pasiekęs rekordines žemumas. Žemesnis vandens lygis nei šiemet Nemune buvo 2012 ir 2006 metais.
 
Siekiant užtikrinti patikimą elektros sistemos darbą, visą praėjusią savaitę dirbo Lietuvos elektrinės 9-asis blokas.  Planuojama, jis dirbs ir šią savaitę. Latvijoje įjungta Rygos antroji šiluminė elektrinė. Nuo rugpjūčio 1 dienos po priežiūros darbų įjungta „Estlink 2“ jungtis tarp Estijos ir Suomijos.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai liepos 28 – rugpjūčio 3 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 34 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 68 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų