Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Į elektros tinklą įjungiamos atnaujintos didžiosios šalies pastotės
2014-02-18

Į elektros tinklą įjungiamos atnaujintos didžiosios šalies pastotės

Šiaulių transformatorių pastotėje po rekonstrukcijos pradedami įjungti autotransformatorius ir trys iš devynių į pastotę nutiestų 110 kilovoltų (kV) elektros perdavimo linijų.
 
Perjungimų metu kiekviena linija kelioms valandoms bus išjungiama, tačiau vietos vartotojai šių darbų neturėtų pajusti. Ruošiantis linijų perjungimui numatytos priemonės užtikrinti nepertraukiamą elektros perdavimą vartotojams. Jei dėl nepalankių gamtos sąlygų ar kitų priežasčių   elektros energijos perdavimas nutrūktų elektros tiekimas vartotojams būtų atnaujintas per kuo trumpesnį laiką.  
 
Prieš penkis dešimtmečius statyta Šiaulių pastotė rekonstruota už 18 mln. litų. Atnaujinti visi pastotės įrenginiai bus rečiau atjungiami techninei priežiūrai ir remontui bei užtikrins kokybišką elektros tiekimą Šiaulių vartotojams.
 
„Elektros perdavimo sistemos operatoriaus atsakomybė – patikimas ir saugus elektros perdavimas.  Planuodami ir įgyvendindami elektros tinklo įrenginių rekonstrukcijas pirmiausiai siekiame užtikrinti tinklo patikimumą ir nepertraukiamą elektros tiekimą, atsižvelgiame į tinklo nusidėvėjimą ir faktinę įrenginių būklę. Reikiamiems tinklo patikimumo rodikliams išlaikyti vidutiniškai per metus rekonstruojame penkias transformatorių pastotes“, – sako „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
Vasario 6 d. pradėjo veikti etapais atnaujinama Klaipėdos transformatorių pastotės 110 kilovoltų įtampos dalis. Ši pastotė jau 2015 m. pabaigoje tarnaus kaip elektros jungties į Švediją „NordBalt“ prijungimo vieta Lietuvoje. Prie šio elektros paskirstymo mazgo rudenį taip pat bus prijungta baigiama statyti nauja elektros perdavimo linija „Klaipėda–Telšiai“.
 
Kitai strateginei elektros jungčiai į Lenkiją – „LitPol Link“ – reikalinga Alytaus transformatorių pastotė taip pat atnaujinama. Jau rekonstruojama pastotės 110 kV skirstykla, šiomis dienomis įjungtos keturios linijos, kuriomis elektra aprūpinami Alytaus vartotojai, dar dvi svarbios elektros perdavimo linijos į rekonstruotą pastotės dalį  eksploatacijai bus įjungtos iki balandžio mėnesio pabaigos. Alytaus pastotės rekonstrukcija tęsis iki 2014 metų pabaigos.
 
Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ valdo ir prižiūri 234 skirtingos įtampos (330 ir 110 kilovoltų) transformatorių pastotes ir daugiau kaip 6 600 kilometrų aukštos įtampos elektros perdavimo linijų visoje Lietuvoje. Didžioji dalis šalies elektros perdavimo tinklo buvo statyta 1960–1965 m., todėl senstant elektros įrenginiams ir norint išlaikyti elektros tiekimo vartotojams kokybę, juos būtina nuolat rekonstruoti.
 
Į viršų