Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-10-16

Didesnis elektros poreikis augino kainas visame regione

 
Praėjusią savaitę, spalio 9 – 15 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina kilo 14 proc. ir siekė 36,1 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Šąlant orams, didėjo elektros suvartojimas, o kainos augo visose Baltijos jūros regione šalyse ir „Nord Pool“ sistemos kaina išaugo dešimtadaliu.  
Lietuvoje importuota 72 proc. suvartotos elektros, 35 proc. – Švedijos, 33 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 32 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Ženkliai išaugus kainoms Šiaurės šalyse, importo srautas į Baltijos šalis per „Nordbalt“ ir „Estlink“ jungtis sumažėjo 38 proc., tuo tarpu iš Lenkijos importas padidėjo 78 proc. Baltijos šalyse 8 proc. padidėjusį suvartojimą dengė išaugusi vietinė generacija. Latvijoje ir Estijoje vietinė gamyba išaugo atitinkamai 19 proc. ir 15 proc. Šiluminės elektrinės pagamino 17 proc. daugiau ir sudarė du trečdalius visos pagaminamos elektros energijos Baltijos šalyje, o vėjo ir hidroelektrinių gamyba didėjo atitinkamai 86 proc. ir 2 proc. Tuo tarpu, Lietuvoje šiluminės elektrinių gamyba smuko 57 proc., o vėjo generacija padidėjo beveik 3 kartus ir bendra šalies gamyba išaugo trečdaliu.
Spalio 9 – 15 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 42 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 21 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 50 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 39 proc., o Lietuvos kryptimi - 21 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 54 proc., Švedijos kryptimi – 3 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų